تبلیغات
 بازاریابی شبکه ای تکسو( شعبه سمنان) - داستان هیزم شکن حتما بخونید

داستان هیزم شکن حتما بخونید


http://dl.topnaz.com/2012/08/wood-ax64.gif
روزی روزگاری یك هیزم شكن خیلی قوی برای كار سراغ یك تاجر الوار رفت تاجر او را استخدام كرد. و دستمزد خوبی برایش تعیین كرد و همچنین شرایط كاری بسیار خوب بود. بنابراین هیزم شكن ما تصمیم گرفت كارش را به نحو احسن انجام دهد، تا محبت صاحب كار خود را جلب كند.

رئیس جدید به او یك تبر داد و محل كارش را نشان داد. روز اول هیزم شكن 18 درخت را قطع كرد. رئیسش به او تبریك گفت و از او خواست به همین روش به كار خود ادامه دهد.

تاجر بسیار هیجان زده بود تا ببیند روز بعد هیزم شكن چند درخت قطع می كند. اما روز بعد او توانست فقط 15 درخت را بیندازد.  روز بعد هیزم شكن تلاش خود را بیشتر كرد. ولی فقط 10 درخت قطع كرد. هر روز با همه تلاشی كه می كرد تعداد كمتر درخت می توانست قطع كند.

هیزم شكن با خود فكر كرد من باید قدرت خود را از دست داده باشم. بنابراین پیش رئیس خود رفت و از او معذرت خواهی كرد. و گفت نمی دانم چه اتفاقی افتاده است كه هر روز توانایی من در قطع درختان كمتر می شود.

تاجر در جواب پاسخ داد: « آخرین باری كه تبر خود را تیز كردی كی بود؟ »

هیزم شكن پاسخ داد: تیز كردن؟ من وقتی برای تیز كردن تبر نداشتم چون خیلی مشغول ...

در این لحظه هیزم شكن به فكر فرو رفت و در كمال شرمندگی به اشتباه خود پی برد.

آیا شما هم تبر زندگی خود را تیز می كنید؟ آیا اطلاعات خود را به روز می كنید؟ آیا زمانی را برای اندیشیدن و بررسی آنچه انجام داده اید می گذارید؟ آیا  نتایج كارهای خود را تجزیه و تحلیل می كنید؟ آیا بدنبال راهی موثرتر برای مشكلات فعلی هستید؟ یا اینكه آنقدر خود را درگیر انجام كاری كرده اید كه وقتی برای این كارها ندارید.طبقه بندی: نتورک مارکتینگ، 
برچسب ها: تکسو شعبه سمنان، شعبه سمنان،  

تاریخ : پنجشنبه 6 آبان 1395 | ساعت 08 و 39 دقیقه و 09 ثانیه | نویسنده : همکار تکسو | نظرات

  • paper | دستنوشته های یک وکیل | یو فاکس